Що таке Когнітивно - поведінкова терапія?

Когнітивно-поведінкова психотерапія (КПТ) є одним з провідних методів короткострокової психотерапії. Висока результативність та позитивний ефект даної психотерапії науково доведений. КПТ використовується у всьому світі та визнана «золотим стандартом» у лікуванні депресії та більшості тривожних розладів.

Суть цієї психотерапії у тому, що це психологічні проблеми пацієнта безпосередньо пов’язані з його мисленням, переконаннями і ставленням до стресовим чинникам.

Когнітивно-поведінкова терапія сформована з урахуванням теорії навчання. У певної людини формується конкретна, властива їй модель реагування на обставини, що склалися, і ситуації. Найчастіше, дана модель є спотвореною. Саме вона провокує появу симптомів психологічного розладу. Завданням психотерапевта під час виборів методу КПТ стає формування в людини так званої «правильної» реакцію негативну ситуацію, яка допомагає впоратися з тривогою, панікою, депресією тощо. При цьому фахівець працює з думками і переживаннями пацієнта до конкретної ситуації. При цьому лікар плавно коригує стійке ставлення та мислення людини, формуючи у психіці «правильний» стереотип реагування на негативні емоції.

Записатись на прийом

Часті питання

Когнітивно-поведінкова терапія дає високу ефективність у таких випадках:

  • Панічні атаки;
  • Депресія;
  • Фобії;
  • Тривожні розлади;
  • Обсесивно-компульсивний розлад;
  • ПТСР
  • Соціальна тривога
  • ГТР (генералізоване тривожний розлад)
  • Надмірна тривога про здоров’я

В результаті роботи з людиною за допомогою даної терапії повністю зникають нав’язливі думки та пов’язані з ними компульсивні дії. Знижується рівень тривоги, підвищується стресостійкість, формується правильне сприйняття негативних ситуацій та емоцій, йдуть панічні атаки.

При використанні терапії в роботі з посттравматичними розладами пропадає повернення до ситуації, що завдала удару по психіці пацієнта, нормалізується сон, зникає безсоння та нічні кошмари.

Когнітивно-поведінкова терапія є високоефективним методом лікування панічних розладів. Використовувати КПТ повинен тільки досвідчений фахівець, який має велику теоретичну та практичну базу. Саме такі психотерапевти працюють у нашому центрі психологічної допомоги dialogi.org. Усі психотерапевти нашого центру мають відповідну профільну освіту, постійно поповнюють основу знань, відвідуючи різні курси. Вони дадуть відповідь на будь-яке питання стосовно когнітивно-поведінкової терапії, проведуть попередню консультацію і допоможуть вирішити Вашу проблему!

Для того, що сеанси когнітивно-поведінкової терапії дали бажаний ефект, необхідно працювати з тим психотерапевтом, у присутності якого ви почуваєтеся спокійно та комфортно. Для цього ми рекомендуємо прочитати відгуки на сайті про наших фахівців, пройти коротку ознайомлювальну консультацію у терапевта, який Вас зацікавив.

Наш Центр психологічної допомоги «Діалоги сердець» розташований за адресою вул. Солов’їна, 1, c. Лісове, Київська обл.

Тривалість сеансу становить 90 хвилин, в окремих випадках час сеансу визначає психотерапевт. Тривалість курсу становить 8-20 сеансів і може коригуватися спеціалістом у міру роботи з пацієнтом. Рекомендований мінімальний курс для отримання позитивного результату – не менше 10 сеансів.

Вартість консультацій можна подивитись у розділі спеціалісти, вибравши терапевта, який вас цікавить.

На всі питання, що Вас цікавлять, ми з радістю відповімо за телефоном +38 097 183 58 52 з 10:00 ранку до 18:00 вечора.