Сімейна і парна терапія

Сімейна терапія – це вид психотерапевтичної допомоги, спрямований на вирішення проблем усередині сім’ї.

Сімейний психолог працює як із подружніми парами, так і з взаємовідносинами «діти – батьки», допомагаючи розібратися в конфліктних питаннях та знайти взаєморозуміння, довіру. Основним завданням спеціаліста є створення комфортного мікроклімату в сім’ї та допомога у формуванні теплих та близьких відносин.

Записатись на прийом

При використанні методики емоційно-фокусованої терапії психолог не дає порад і не оцінює стосунки партнерів з боку. Спеціаліст допомагає розібрати конфлікт подружжя і визначити, які емоції ховаються в даному конфлікті з кожного боку. Єдина порада, яку може дати грамотний сімейний психотерапевт – відповідальність за злети та падіння у стосунках лежить на кожному з партнерів в рівній мірі. Терапевт допомагає парі розібрати конфлікт і його першопричину, показуючи подружжю, що саме не працює в їх стосунках і лежить в основі проблеми.

Потім сімейний психотерапевт допомагає сформувати партнерам нову модель сімейних стосунків, в основі яких лежать емоційна близькість, чуйність, довіра.

Основний напрямок сімейної терапії в нашому центрі ‒ це робота з парами.

Проте, нерідко виникають ситуації, коли вирішення конфлікту складно дається без участі в терапії дитини. Ми працюємо з дітьми, починаючи з підліткового віку. Участь у терапії підлітка допомагає вирішити багато сімейних конфліктів завдяки тому, що діти починають бачити за критикою батьків любов і намір виховати їх щасливими та успішними. А батьки вчаться чути почуття та емоційні потреби дітей, вчаться приймати той факт, що діти виростають і прагнуть самостійності, автономії. Повертається баланс у відносинах між двома поколіннями.

Чи допомагає сімейна психотерапія поліпшити стосунки і зберегти сім’ю? Відповідь на це питання буде позитивною тільки в тому випадку, якщо обидва партнери прагнуть до цього. У цьому випадку метод ЕФТ допомагає створити емоційну близькість між партнерами, розуміння, чуйність.

На жаль, в даний час часто трапляються розлучення. Методика ЕФТ використовується і для роботи з парами, які прийняли рішення розірвати шлюб. Вона допомагає максимально м’яко і безболісно розлучитися партнерам, уникаючи сварок і конфліктів. Це особливо актуально, якщо в сім’ї є діти , які гостро сприймають такі зміни в сім’ї.

ЕФТ підходить для сімейної терапії пар із наступними проблемами:

  • Подружній дистрес;
  • Зради у парі;
  • Ревнощі одного з подружжя;
  • Сексуальні проблеми у парі;
  • Сімейні пари з високим ризиком розлучення через постійний сімейний стрес;
  • Посттравматичний розлад в одного з подружжя;
  • Відкриті чи приховані конфлікти між партнерами;
  • Відсутність порозуміння між подружжям.

При використанні методики емоційно-фокусуючої терапії психолог не дає порад і не оцінює відносини партнерів із боку. Фахівець допомагає розібрати конфлікт подружжя і визначити, які емоції ховаються у цьому конфлікті з боку. Єдина порада, яка може дати грамотний сімейний психотерапевт – відповідальність за злети та падіння у відносинах лежить на кожному з партнерів рівною мірою. Лікар допомагає парі розібрати конфлікт і його першопричину, показуючи подружжю, що саме не працює в їхніх взаєминах і є основою проблеми.

Потім сімейний психотерапевт допомагає сформувати партнерам нову модель сімейних відносин, в основі яких лежить емоційна близькість, чуйність, довіра.

Основний напрямок сімейної терапії у нашому центрі – це робота з подружніми парами.

Тим не менш, не рідко виникають ситуації, коли вирішення конфлікту складно дається без участі в терапії дитини. Ми працюємо з дітьми починаючи з підліткового віку. Участь у терапії підлітка допомагає вирішити багато сімейних конфліктів завдяки тому, що діти починають розуміти страхи батьків, а батьки беруть той факт, що діти виростають і прагнуть самостійності, автономії. Повертається баланс у відносинах між двома поколіннями.

Чи допомагає сімейна психотерапія покращити взаємини та зберегти сім’ю? Відповідь на це питання буде позитивною лише в тому випадку, якщо обидва партнери прагнуть цього.

На жаль, нині часто трапляються розлучення. Методика ЕФТ використовується для роботи з парами, які вирішили розірвати шлюб. Вона допомагає максимально м’яко та безболісно розлучитися партнерам, уникаючи сварок та конфліктів. Це особливо актуально, якщо в сім’ї є діти підліткового віку, які гостро сприймають такі зміни в сім’ї.

Результатами емоційно-фокусованої терапії є:

  • Налагодження контакту у відносинах між подружжям;
  • Відновлення довіри після зради;
  • Зниження ревнощів у відносинах;
  • Встановлення близьких та довірчих відносин;
  • Вирішення складних спірних питань;
  • Зникнення конфліктів у відносинах (чоловік – дружина, батько – дитина);
  • Вихід із депресії.

Сімейна психотерапія ‒ це серйозний крок для багатьох пар. Працювати зі стосунками повинен висококваліфікований фахівець, що володіє необхідними знаннями та вміннями.

Такі професіонали працюють в нашому центрі. Кожен з фахівців має відповідні дипломи та сертифікати, а також постійно поповнює свої знання і успішно застосовує їх на практиці.

Для того щоб сеанси ЕФТ дали повноцінний результат, необхідно працювати з психотерапевтом, якому ви зможете довірити найпотаємніше. Для цього ми рекомендуємо прочитати відгуки на сайті про наших фахівців, пройти коротку ознайомчу консультацію у терапевта, який Вас зацікавив.

Наш Центр психологічної допомоги «Діалоги сердець» розташовується за адресою вул. Солов’їна, 1, с. Лісове, Київська обл.

Тривалість сеансу становить від 55 до 90 хвилин, в індивідуальних випадках час сеансу визначає психотерапевт. Тривалість курсу становить 20-40 сеансів і може коригуватися фахівцем під час роботи з пацієнтом. Рекомендований мінімальний курс для отримання позитивного результату ‒ не менше 10 сеансів.

Вартість одного прийому ‒ від 1000 грн. до 2000 грн.

На всі ваші запитання ми з радістю відповімо за телефоном +38 097 183 58 52 з 10:00 ранку до 18:00 вечора.